Klub SAAB – GT Classic

Klub SAAB – GT Classic powstał z powodu zauroczenia fanatyków tej marki niepowtarzalnymi walorami klasycznych Saabów. Klasyki Saaba są genialne pod względem konstrukcyjnym, ich jakość zdumiewa, uroda zniewala. Dźwięk dwusuwowego silnika jest muzyką, której nie przestaje się chcieć słuchać, wydech V4-ki budzi respekt swoją powagą. Przejażdżka klasycznym Saabem daje najpełniejszą radość wynikającą z perfekcyjnego zachowania na drodze, poczucia bezpieczeństwa, cudownego klimatu wewnątrz auta i pewności osiągnięcia celu.

Klub szybko się rozrasta. Przybywa nowych członków zarażonych najpiękniejszym, najbezpieczniejszym na świecie wirusem - wirusem klasycznego Saaba. Do naszego Klubu nalezą również Szwedzi, zadeklarowani Saabomaniacy. Członkowie Klubu rozmawiają o ciekawostkach związanych z historią Saaba, o problemach technicznych, o możliwościach zakupu części zamiennych, o modelach Saaba, o wszystkim. Rodzą się nowe przyjaźnie. Siedzibą Klubu jest Kańczuga , zwana przez szwedzkich użytkowników i miłośników Saaba „SAAB Mekka”. To tutaj od wielu lat klasyczne Saaby – te, które jeżdżą w Polsce i wiele z tych, które radują szwedzkich fanów marki -dostały nowe życie. Zostały pięknie odrestaurowane, zdobywają nagrody.

Dużo rozmawiamy. Spotykamy się co dwa lata na tradycyjnych już zlotach w Mosinie. Erik Carlsson – rajdowa legenda, zwycięzca Rajdów Monte Carlo na SAAB-ie 96 - „Mr. SAAB” , honorowy członek naszego klubu jest zawsze z nami. Kańczuga to też specjalne miejsce spotkań, rozmów, porad technicznych w Saabowym warsztacie, a jej okolice – górki, świetne, kręte dróżki – pozwalają nie tylko na zachwyt nad pięknem krajobrazu, ale także na radosne przebywanie sam na sam ze znakomicie odgadującym zamiary kierowcy ( bez wszechobecnej dzisiaj elektroniki) klasycznym Saabem.

Serdecznie zapraszamy do naszego Klubu wszystkich właścicieli i miłośników klasycznych SAAB-ów 92, 93, 95, 96, Sonettów i 99-tek. Zapraszamy wszystkich Saabowiczów, których jeszcze nie znamy i tych, których poznaliśmy, ale nie spotkali się z informacją o naszym Klubie. Zapraszamy każdego, kto marzy o radości posiadania urokliwego klasyka. Popatrzcie ile się u nas dzieje! Odwiedzajcie naszą stronę! Zobaczcie kto jest z nami!

SAAB-GT Classic

-o-O-o-